حزب حاکم ترکیه برای انتخابات به دنبال استفاده از عبدالله اوجالان است؟

  • ۲ سال قبل

عبدالقادر سلوی ستون نویس نشریه حریت ترکیه که نزدیک به حزب حاکم است در یادداشتی در خصوص آخرین وضعیت عبدالله اوجالان رهبر گروه تروریستی پ ک ک که در زندان ایمرالی در جزیره ای به همین نام حبس ابد خود را می گذراند نوشت: عبدالله اوجالان که نزدیک به ۲ سال اجازه دیدار با کسی را نداشته احتمالاً به زودی با یکی از نزدیکان خود دیدار کند.

وی افزود: این فرد ممکن است محمت اوجالان و یا عمر اوجالان از برادران عبدالله اوجالان باشد. اینکه این دیدار یکبار انجام خواهد گرفت یا به تناوب انجام می شود را نمی دانم. اما مهم این است که از این دیدار چه چیزی بیرون خواهد آمد و آیا از اوجالان برای قندیل یا حزب دموکراتیک خلق ها پیامی بیرون خواهد آمد یا نه؟

اینکه آیا این دیدار به عنوان راه حلی از سوی آک پارتی برای حل مسائلش با حزب دموکراتیک خلق ها و نیز گروه پ ک ک خواهد بود یا نه را نمی دانم.

سال آینده انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برگزار خواهد شد و رای حزب دموکراتیک کردها که ۱۰ درصد آرا را تشکیل می دهد برای حزب حاکم و ائتلاف مخالفان اهمیت بسیاری دارد. از این رو این احتمال وجود دارد که حزب حاکم با استفاده از عبدالله اوجالان بخواهد آرای کردها را نصیب خود کند تا شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات داشته باشد. اتفاقی که در گذشته افتاده و حزب عدالت تلاش کرده تا برای کسب رای از اوجالان استفاده کند.

عبدالله اوجالان سیاست‌مدار، نظریه‌پرداز و زندانی سیاسی چپ‌گرای کُرد اهل ترکیه و نیز رهبر و بنیان‌گذار حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) است که در سال ۱۹۷۸ برای مبارزه مسلحانه با دولت ترکیه تاسیس شد. اوجالان از زمان دستگیری‌اش در ۱۵ فوریه ۱۹۹۹ تاکنون در زندان به سر می‌برد.

 

منبع:نشریه حریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب