معتصم به نام آزادی کردستان مرتکب سرقت شد

  • ۲ سال قبل

معتصم حسینی همراه با یکی دیگر از دوستانش اقدام به سرقت یک کامیون کرده بودند و سپس با پول حاصل از آن سرقت عضو گروه پ.ک.ک شدند.

با اینکه خانواده می دانست که معتصم فرزند ناخلف خانواده بود و هر بار مرتکب خلافی میشد ولی هیچ وقت انتظار این را نداشتند که یک روز بخواهد عضو همچین گروهی شود، چرا که با تمام خلاف هایی که انجام می داد اصلاً انگیزه‌ای برای همچین عضویتی نداشت.

به همین دلیل زمانی که ناپدید شد نمی‌دانستند به کجا رفته است! فقط احساس می‌کردند که به خاطر اعمال مجرمانه خودش فراری شده است و البته پدرش خسارت آن کامیون سرقتی را متحمل شد تا دیگر مشکلی برای پسرش بوجود نیاید.

این گزارش روایت جوانی است که از طرف عناصر و اعضای پژاک تحت عنوان کمک به آزادی کردستان دست به یک سرقت زده بود.

سالها است که شاهد دزدی ها و راهزنی ها از جانب گروه پ.ک.ک هستیم چرا که آنها منابع مالی خود را از طریق اخاذی و راهزنی تامین می کنند.

یکی دیگر از شگردهای تامین مالی این گروه ها به این صورت است که برخی از جوانان مناطق مرزی کردستان را مجبور به دزدی و اعمال مجرمانه می کنند.

علاوه بر این، یکی از رویکردهای ثابت گروه هایی شبه نظامی چون پ ک ک/ پژاک است که بعد از یک یا چندسال از کشته شدن کودکان، به خانواده ها اطلاع می دهند که فرزندانشان کشته شده و در اغلب موارد هم از محل دفن آنها خبری نمی دهند.

تقریباً ۸ ماه از ناپدید شدنش گذشته بود تا اینکه یک روز با پدرش تماس گرفت و تمام ماجرا را برایش توضیح داد و گفت که عناصر پ.ک.ک او را فریب داده بودند و به دلیل وعده‌های پوچ و واهی آنها دست به همچین کاری زده و آن کامیون را سرقت کرده بود.

معتصم زمانی که به عضویت آن گروه در آمد به ماهیت اصلی آن ها پی برده بود ولی دیگر راه بازگشتی نداشت چون عناصر پ.ک.ک برای اینکه راه فراری نداشته باشد او را به سوریه فرستاده بودند.

اما بعد از گذشت چند ماه توانسته بود که فرار کند، بعد از اینکه با پدرش تماس گرفت و ماجرای فرارش را برایش توضیح داد به دنبالش رفت و او را به ایران آورد.

اما متأسفانه دوباره گرفتار خلاف شد و الان نزدیک به دوسال است که به جرم سرقت و حمل مواد مخدر در زندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب