مشکلات مالی مانع شد بدنبال برادرم بروم

  • ۲ سال قبل

اگر از مردم مظلوم کرد در شهرهای مختلف غرب تا شمال غرب ایران سوال کنید دغدغه اصلی شما چیست تقریبا کسی نخواهد بود که از مسئله معیشت و اقتصاد صحبت نکند و در شرایطی که روند توسعه در این مناطق به نسبت سایر مناطق مرکزی ایران بسیار کند است ولیکن آزار و اذیت های این جدایی طلبان لانه کرده در اقلیم کردستان عراق آسایش و امنیت مردمان کرد را از بین برده است.

تاسف بارتر اینکه این مردم پناهی ندارند اغلب آنها نمی دانند کجا و چگونه در پی فرزندانشان بروند و اینجاست که واقعا مشخص نیست نهادهای قانونی و حاکمیتی کشور کجای این معادله قرار دارند چرا کسی به داد این مردم نمی رسد واقعا برای ما نیز باور پذیر نیست این حجم جنایت که علیه شهروندان بی پناه کرد وارد میشود و گویا برای مسئولین نیز این مسئله عادی شده است!!!

همین مشکلات باعث شد که یک برادر بدلیل مشکلات مالی متعدد جایی را نداشته باشد که به آن پناه ببرد و یا حتی بتواند بدنبال برادرش برود و حداقل کوچکترین خبری از حالش بگیرد.

برادر بابک رحمتی در مصاحبه خود با دیدبان حقوق بشر کردستان ایران درد دل و سفره دلش را اینطور باز کرد:

 

همه ما کارگر بودیم، بابک هم مدتها بود که مشغول به کار گچ کاری بود ولی بدون هیچ دلیلی ناپدید شد؛ تا جایی که می شد و در توان داشتیم به دنبال او گشتیم اما اثری از او نبود بیشتر از این هم توان مالی زیادی نداشتیم که بخواهیم در شهرهای دیگر به دنبالش بگردیم.

 پدرم هم از داغ دوری پسرش عمرش را به خدا داد. تا به امروز که با شما صحبت می کنم هیچ وقت نفهمیدی که چرا و چطور بابک عضو پژاک شده است، تنها یکروز با ما تماس گرفتند و گفتند بابک نزد آنهاست ولی بدنبالش نیایید. داخل خانواده ما هیچگاه حرف و علاقه ای نسبت به هیچ حزبی وجود نداشت و حتی خود بابک هم همینطور بود و تنها سرش به کار خودش گرم بود. الان نمیدانم چه کار کنم؟ چگونه به دنبالش بروم؟ باور کنید حتی توان برطرف کردن نیازهای خانواده خودم را هم ندارم چگونه بتوانم به دنبال بابک بروم! حتی اگر دنبالش هم بروم آیا او را به من نشان می‌دهند؟ آیا می گذارند که برادرم را با خود برگردانم؟ واقعا نمی‌دانم چه کار کنم. ولی از کسانی که میتوانند خبری از برادرم به ما بدهند تقاضا دارم این لطف از ما دریغ نکنند.

واقعیت تلخ جوانان و نوجوانان کرد بیانگر آن است که بسیاری از این مشکلات تحت تاثیر مشکلات معیشتی و اقتصادی است همچنین بارها از مسئولین دولتی خواسته شده تا نسبت به رفتار غیرمسئولانه مسئولین حکومت اقلیم کردستان عراق پیگیری های لازم را انجام دهند و اجازه ندهند جوانان و نوجوانان کرد بازیچه ناکارآمدی حکومت اقلیم کردستان عراق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب