عامل جذب «کودک سربازان» کُرد ایرانی در سکوت رسانه ها حذف شد

  • ۲ سال قبل

آنطور که مشخص شده مدتی است که «آزاد ماکو» به عنوان یکی از قدیمی ترین چهره های ایرانی عضو پ ک ک  از صحنه سیاسی کودار و پژاک حذف شده است.

از آنجا که حملات هوایی ترکیه بر مواضع کودار و پژاک گسترش یافته طبق خبرهای منابع محلی گویا یکی از کادرهای ایرانی در منطقه پنجوین کشته شده است.

اما نکته جالب اینجاست که رسانه های وابسته به «پ ک ک» سکوت اختیار کرده و آمار کشته شدگان را اعلام نمی کنند!

این موضوع یک سیاست رسانه ای از سوی پ ک ک به حساب می آید که آنها در بیان حقایق به شدت خسیس و مغرض هستند و علاوه بر آن در قلب واقعیات رخداده نیز ید طولایی دارند.

در رویکرد رسانه ای پ ک ک همین بس که آنها اعضای کشته شده به واسطه خودکشی یا فرار از مقرهای زندان مانند خود را پس از چندین سال از کشته شدن آنها، به عنوان کشته شدگان در راه مبارزات خود اعلام می کنند!

گفتنی است، آزاد ماکو یکی از قدیمی ترین عضوهای ایرانی جذب شده به پ.ک.ک است و در سال ۱۹۹۶ میلادی به این گروه جذب شده است.

او ابتدا بیشتر در کارهای آموزش کار می کرد و بعدا پ ک ک او را در سال ۲۰۰۲ میلادی به اروپا فرستاد و حدودا ۶ سال در اروپا ماند و سرانجام در اواخر سال ۲۰۰۸ به قندیل آمد.

او مدتی که در اروپا مانده بود تغییر پیدا کرده بود و به همین علت پ.ک.ک فورا او را به آموزش ایدئولوژیک فرستاد و بعد از پایان دوره آموزشی او را به پژاک آوردند.

آزاد ماکو در اروپا مرتکب کارهای غیر اخلاقی شده بود و به همین علت پ.ک.ک نسبت به او شک و تردید هایی داشت و بعد در کودار به سمت شورای مدیریت کودار انتخاب شد.

پ.ک.ک برای اینکه توازنی میان کادرهای سوران و کرمانج ایجاد کند به او این سمت را داد و چندین سال در پنجوین بود و نسبت به کردهای سوران در رسانه ها کمتر ظاهر می شد.

رویکرد پژاک و کودار همیشه بر این بود که برتری را به کُردهای سورانی بدهند و به همین علت بیشتر کردهای کرمانج در گروه از وضع موجود ناراحت بودند.

آزاد با طرفداری از کردهای کرمانج همیشه برای گروه دردسر ساز بود و به همین علت وی راا از صحنه فعلی گروه حذف کرده اند.

او همیشه سعی می کرد خود را ویژه نشان دهد اما در باطن شخصیتی دوگانه داشت و می خواست خود را شخصی نظامی قلمداد کند، اما نمی توانست. چرا که کادرهای اهل کردستان ترکیه او را زیر پا له کرده بودند.

در پایان باید بر این نکته تاکید و یادآوری داشته باشیم که «آزاد ماکو» عامل جذب نیروهای کُرد ایرانی تحت عنوان «کودک سرباز» برای پ ک ک/پژاک و دیگر شاخه های آن به حساب می آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب