موفقیت چشمگیر زنان در انتخابات شورای شهر بوکان

  • ۳ سال قبل

با برگزاری انتخابات شورای شهر در ایران، نتایج حاکی از موفقیت چشمگیر زنان در شورای شهر بوکان است. در همین زمینه، روزنامه هفت صبح، چاپ تهران در گزارشی نوشت: «در انتخابات شورای شهر این دوره، بوکان تبدیل به یک مورد خاص شد.مورد استثنایی که در آن سه زن توانستند در یک رکوردشکنی وارد شورای این شهر شوند.از بین هفت نماینده‌ای که روز جمعه به شورای شهر راه پیدا کردند، ژیلا عبدی،رای اول این دوره شوراهای بوکان بود. جایگاه نفر ششم و هفتم هم به ترتیب به دو زن دیگر به نام‌های گلاویژ حسنی و پخشان سلیمی رسید.نه فقط این سه نفر بلکه از بین اعضای علی‌البدل هم یک زن دیگر توانست به شورای شهر این دوره راه پیدا کند. ژیلا عبدی در دانشگاه درس حقوق خوانده اما وکیل نیست.او با دو هزار و ۷۰۰ رای نفر اول شهر بوکان شده.
گلاویژ حسنی وکیل دادگستری است. از قضا او در دور اول بررسی‌ها، رد صلاحیت هم شده بود و در این انتخابات توانسته دو هزار و ۴۷ رای جمع کند. پخشان سلیمی هم استاد درس انقلاب دانشگاه آزاد و دبیر علوم اجتماعی مدرسه بوده که فقط چهار رای از حسنی کمتر به دست آورد».

روزنامه هفت صبح  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ (دانلود)

 

این موفقیت زنان در شورای شهر بوکان در حالی است که متاسفانه فضای عمومی و اجتماعی در مناطق کردنشین چندان برای فعالیت زنان مناسب نیست و هفته گذشته نیز یک زن توسط نامزد خود به طرز فجیعی کشته شد.

بیشتر بخوانید:

زن‌کُشی در کردستان- گولاله ۲۶ ساله توسط نامزدش به آتش کشیده شد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب