متولد ماکو، کشته شده دیاربکر، چرا؟

  • ۴ سال قبل

کبار حاجی زاده متولد شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی هنگامی که کودک بود و بازی می کرد هرگز تصور نمی‌کرد روزی ترک تحصیل کند و به جای درس و بازی با هم سن و سالان خود در کوه‌های صعب‌العبور قندیل اسلحه به دست بگیرد و سرانجام در لیجه از توابع دیاربکر و خیلی زود کشته شود.

او 165 روز پیش در لیجه و درگیری‌های پ ک ک با ارتش ترکیه کشته شد. او با نام سازمانی روژدا جودی عضو شاخه زنان پ ک ک بود. علی حاجی‌زاده، پدر کبار، برای گرفتن جنازه دخترش به دیاربکر رفته و پس از گرفتن وکیل و صرف هزینه زیاد توانسته پس از 37 روز مجوز انتقال جنازه به ایران را بگیرد اما با توجه به بسته بودن مرز رسمی در دوغوبایزید-بازرگان  قرار است در دوغوبایزید ترکیه دفن شود. همچنین، نظامیان ترکیه مانع انتقال جنازه وی از بتلیس به دوغوبایزید شده‌اند.

کبار علی زاده توسط پژاک ربوده شده بود اما در درگیری‌های پ ک ک با ارتش ترکیه در دیاربکر کشته شد. سوال این است پژاک مدعی استقلال از پ ک ک می باشد اما یک عضو ربوده شده توسط آن چرا باید در درگیری پ ک ک و ارتش ترکیه در دیاربکر کشته شود؟ این نیز نشان می‌دهد پژاک حتی به اعضای خود نیز دروغ می‌گوید.

لازم است خانواده این قربانیان در محافل رسمی علیه سران پ ک ک و پژاک شکایت کنند تا از طریق پلیس بین‌الملل تحت تعقیب قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب