فوری/ یکی از اعضای ارشد پ.ک.ک کشته شد

ارتش ترکیه ادعا کرد که در عملیاتی در منطقه کردستان عراق یکی از فرماندهان ارشد پ.ک.ک را کشته است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور صوفی نورالدین را که رهبر عملیات پ.ک.ک در سوریه بود‌، کشته‌اند. اردوغان نورالدین را به عنوان عامل اصلی کشته شدن «۱۳ انسان بی گناه در عملیات گارا» توصیف کرد و گفت که وی مسئول چندین حمله به ارتش ترکیه در عملیات سپر فرات و شاخه زیتون در سوریه است. اردوغان گفت فعالیت‌های نورالدین در منطقه کردستان عراق و سوریه ادعای ترکیه مبنی بر اینکه سازمان‌های کردی در شمال شرقی سوریه بخشی از پ.ک.ک هستند را تأیید می‌کند.

Turkey claimed to have killed senior PKK commander Sofi Nurettin (left) in an operation in the Kurdistan Region, seen in an undated picture with another PKK commander, Bahoz Erdal. Photo: AA

صوفی نورالدین (چپ)

صوفی نورالدین در سال ۲۰۰۹ فرماندهی شاخه مسلح پ.ک.ک، نیروهای دفاع مردمی (HPG) را بر عهده گرفت. وی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۱ موضع سرسختی اتخاذ کرد و گفت پ.ک.ک آماده جنگ برای سال‌ها در کوه است. پ.ک.ک هنوز در این زمینه بیانیه‌ای صادر نکرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید‌ها