فراخوان طوفان توئیتری دیدبان حقوق بشر کردستان ایران

  • ۳ سال قبل

به گزارش دیدبان حقوق بشر کردستان ایران، روز 23 آبان 1399 (جمعه)، حوزه گروهان مرزی «تکور» در استان آذربایجان غربی، مناطق مرزی ایران باز هم شاهد حملات گروه‌ تروریستی پژاک بود. در این حملات، نیروهای انتظامی با قدرت با نفوذ اعضای گروه تروریستی پژاک مقابله کردند و به همین دلیل، 3 نفر از نیروهای انتظامی جان خود را از دست دادند. این رخداد تلخ، نشان داد که گروه تروریستی پژاک، بر خلاف ادعای پوچ خود، اتفاقاً کردها را بیشتر هدف قرار داده و هیچ دستاوردی برای آنها و توسعه منطقه نداشته است. اقدامات تروریستی پژاک و قتل‌عام مردم غیرنظامی و اخاذی و استفاده از کودکان کُرد ایرانی به عنوان سرباز، باید متوقف شود. وظیفه حتمی دولت ایران است که با تمام توان با این اقدامات خشن و تروریستی مقابله کند. دولت ایران وظیفه دارد از شهروندان خود و امنیت مال و جان آنها با قدرت حمایت و حفاظت کند و اجازه اقدامات تروریستی بیشتر به پژاک ندهد.

دیدبان حقوق بشر کردستان ایران پیشتر اعلام کرده بود که «امنیت پایدار، یکی از مؤلفه‌های توسعه اقتصادی است» و «تروریست‌های پژاک، سفره‌های مردم را هدف گرفته‌اند»؛ زیرا با اقدامات مسلحانه و تروریستی پژاک و سایر گروه‌های مسلح کُرد، اولین قربانی، مردم کُرد هستند. با امنیتی شدن یک منطقه و انجام عملیات تروریستی در آن، منطقه شاهد فرار سرمایه و سرمایه‌گذار خواهد بود و در این فضا، شغلی ایجاد نمی‌شود؛ در نتیجه، کولبری تنها گزینه برای امرار معاش است. لذا دولت ایران برای توسعه منطقه و همچنین افزایش ثبات در نقاط مرزی، باید با قدرت و قاطعیت با اقدامات تررویستی برخورد کند.

دیدبان حقوق بشر کردستان ایران در راستای همدردی با خانواده شهدای مرزبانی و محکومیت جنایات ضد بشری گروه تروریستی پژاک و نیز درخواست از مسئولین و نهادهای امنیتی برای برخورد قاطع با این گروه، فراخوان طوفان توییتری منتشر می‌نماید.

وعده ما: روز چهارشنبه 28 آبان.

ساعت آغاز طوفان و هشتگ‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب