ادامه همکاری نیروی سوریه دموکراتیک با داعش

  • ۴ سال قبل

منابع محلی در شمال شرق سوریه به روزنامه العربی الجدید گفتند هفتمین گروه از خانواده‌های تروریست های داعش یک اردوگاه تحتت کنترل اعضای پ.ک.ک. را ترک می‌کنند. این منابع می‌گویند نیروی سوریه دموکراتیک وابسته به پ.ک.ک. ۱۰۵ خانواده از اعضای داعش را که بالغ بر ۳۵۰ نفر بودند، آزاد کردند. این خانواده‌ها از ساکنان رقه و الطبقه بودند.

«شیخ موس احمد» رئیس نهاد موسوم به «دفتر امور آوارگان و پناهندگان» مدعی است که بسیاری از این خانواده‌ها در این اردوگاه، شناسنامه‌های خود را گم کرده‌اند و اداره خودگردان وابسته به پ.ک.ک. در تلاش است که بتواند از شوراهای محلی محل اقامت این افراد، مدارک شناسایی آنان را پیدا کند.

«اسماعیل نجار» رئیس مشترک اداره اردوگاه الهول افزود که در حال ثبت‌نام خانواده‌هایی از ساکنان شهر رقه و ریف آن هستند که خواستار خروج از این اردوگاه هستند.

بر اساس گزارش سازمان ملل اردوگاه الهول ۷۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۹ هزار نفر آنها کودک هستند. این اردوگاه بزرگ‌ترین اردوگاه زنان، کودکان و عناصر داعش در سوریه و عراق است.

الحسکه تحت تسلط شبه‌نظامیان وابسته به پ.ک.ک. و وابسته به آمریکا قرار دارد. واشنگتن هم برای بهره‌برداری سیاسی و حصول منافع خود، از آنان حمایت می‌کند.

نظامیان آمریکایی اخیرا بیش از ۶۰۰ زن و کودک عضو خانواده‌های داعش را از الهول به عراق انتقال دادند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (نزدیک به مخالفان سوریه)  هم هفتم آذر ماه جاری از آزادسازی حدود ۱۱۰ خانواده داعشی خبر داد.

بعضی کارشناسان می‌گویند روانشناسان آمریکایی در این اردوگاه، با تأکید بر اصول وهابی گری، در حال تربیت نسل جدیدی از تروریستهای تکفیری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب