اتحادیه میهنی کردستان به دنبال تصویب مصوبه‌ای برای اخراج نیروهای ترکیه‌ای

  • ۳ سال قبل

«صالح فقی»، عضو اتحادیه میهنی کردستان امروز جمعه اعلام کرد تحرکاتی صورت می‌گیرد تا مصوبه‌ای در پارلمان برای اخراج نیروهای ترکیه‌ای از شمال عراق نظیر مصوبه اخراج نیروهای امریکایی تصویب شود.

وی در گفت‌وگویی با «بغداد الیوم» گفت: اتحادیه میهنی کردستان پیشتر خواسته بود مصوبه‌ای برای اخراج نیروهای ترکیه از مرزهای اقلیم کردستان تصویب شود اما با توافقنامه‌ای بین دولت عراق در نظام سابق و دولت ترکیه مواجه شد که به ترکیه اجازه می‌دهد عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک را در خاک عراق تعقیب کند. فقی توضیح داد اتحادیه میهنی کردستان اکنون در حال جمع‌آوری امضا درون پارلمان است تا به موجب آن مصوبه‌ای نظیر مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نیروهای ترکیه‌ای از اقلیم کردستان تصویب کند. در همین رابطه «عمر سورچی»، عضو شورای محلی شهر العمادیه در استان دهوک اقلیم کردستان اعلام کرده است که ساکنان بیش از 13 روستا در العمادیه در پی بمباران پی در پی نیروهای ترکیه علیه مواضع پ.ک.ک منازلشان را ترک و مهاجرت کردند.

نیروهای ترکیه بیش از یک هفته است که در عملیاتی جدید در دهوک به بمباران مواضع پ.ک.ک می‌پردازند. بسیاری اعتقاد دارند ترکیه به بهانه حضور پ.ک.ک، قصد اشغال دائمی مناطقی در اقلیم کردستان عراق را دارد.

منبع: میدل ایست‌ نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب

مقالات

گزارش

مصاحبه

سراسر دنیا