گمشدگان در پژاک؛ نمونه یازدهم: عادل بروکی میلان

  • ۶ ماه قبل

یکی از اعضای سابق پژاک در یادداشتی اختصاصی برای دیدبان حقوق بشر کردستان ایران، به بررسی ناپدیدسازی اجباری و به کام مرگ فرستادن نوجوانان کُرد ایرانی در گروه تروریستی پژاک/ پ.ک.ک پرداخته و اطلاعات اختصاصی در مورد «عادل بروکی میلان» در اختیار دیدبان قرار داده است. گفتنی است تمام این اطلاعات از سایت رسمی پژاک و HPG اخذ شده است.

این عضو سابق پژاک در این یادداشت‌ها، به معرفی فرد مورد نظر و سوابق وی و نحوه کشتن شدن او می‌پردازد. دلیل اهمیت این اطلاعات، دسته اول بودن آن است. 

نام: عادل بروکی‌میلان
نام سازمانی: باهوز آریا
شهر: ماکو

تاریخ تولد: –

تاریخ عضویت: –

تاریخ مرگ: ۲۰۱۶- شرناخ

 

 

 

عادل بروکی از جمله افرادی بود که در روستاهای دور دست مرزی ماکو درس می‌خواند و وارد دانشگاه شده بود. او در صورت امکان کار هم می‌کرد تا کمک خرج دانشگاه و خانواده باشد.

پژاک در تابستان وارد روستای آنها شد و پس از گرفتن باج از مردم مرزنشین با او صحبت کرد و او را فریب داد و به امید اروپا، وی نیز به پژاک پیوست.

بیشتر بخوانید:

گمشدگان در پژاک؛ نمونه دهم: فاطمه امارا

 

پژاک از معلومات او استفاده کرد. او در زمانی که تشنج‌های سیاسی در پژاک بود، وارد گروه شد. در سال ۲۰۰۷ او و تعدادی دیگر را برای همیشه از پژاک اخراج کردند. او کُرد کرمانج بود و انتظار داشت در مناصب مهم مسئولیت بگیرد. اما بازی‌های قدرت در پژاک، کرمانج‌ها را بایکوت کرده بود.

در نتیجه اخراج، وی به ه.پ.گ پیوست. به ترکیه اعزام شد و در سال ۲۰۱۶ در شرایط جنگی شرناخ، بدون آشنایی با منطقه، کشته شد. جسد او هرگز به ایران بازنگشت….

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کُردی

آخرین مطالب