ربایش کودکان در حلب توسط نهادهای اقماری پ.ک.ک ادامه دارد

  • ۴ ماه قبل

یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) شاخه سوریه‌ای پ.ک.ک، متهم به ربودن یک کودک دیگر در حلب هستند که نگرانی‌های جدی را در مورد تاکتیک‌های سربازگیری آنها برانگیخته است.[i]

به گفته ردور الاحمد، سخنگوی گروه مستقل کرد موسوم به «رابیتای مستقل کرد»، ظاهراً یک نوجوان ۱۳ ساله به نام H.N.A توسط شبه نظامیان PKK/YPG در منطقه شیخ مقصود ربوده شده است. احمد فاش کرد که این گروه فعالانه از برقراری ارتباط کودکان ربوده شده با خانواده­هایشان جلوگیری می‌کند و باعث تشدید ناراحتی کودکان و عزیزانشان می­شود. بر اساس اتهامات، این آدم‌ربایی­‌ها بخشی از یک الگوی بزرگتر است، زیرا PKK/YPG متهم به این است که افراد جوان و کودکان را به منظور القا و آموزش مسلحانه در اردوگاه­های خود به اسارت می­برد.

این حادثه اخیر به دنبال مجموعه‌ای از آدم‌ربایی­های مشابه در منطقه، از جمله ربوده شدن اخیر چند کودک در مناطق حسکه، قامشلی و منبج حلب رخ می­دهد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نگرانی عمیق خود را در مورد استفاده از کودکان به عنوان جنگجو ابراز کرد و از PKK/YPG خواست تا این اقدامات را متوقف و همه کودکان را از صفوف خود آزاد کند.

ربایش­های مکرر ادعا شده توسط این گروه بر نیاز فوری به اقدام بین‌المللی برای حمایت از حقوق و رفاه کودکان گرفتار در مناطق درگیری صحه می‌گذارد.

[۱].https://www.albawaba.net/news/child-abducted-ypg-aleppo-1526622

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب