اعضای ربوده شده چون «الیاس حکیمی» و سرنوشت تلخ آنها در پژاک

  • ۹ ماه قبل

بارها در خصوص خانواده های کرد ایرانی که قربانی سیاست های غیر انسانی و ناقض حقوق بشری چون ناپدیدسازی اجباری و به کارگیری کودک سرباز در گروه های شبه نظامی چون پ ک ک/پژاک شده اند گفته ایم.

خواسته ها و مطالبات آنها را هم از زبان خودشان در قالب گفتگوهای متعدد و گزارشاتی مطرح کردیم.

روی سخن این خانواده های با مخاطبان خاص خود اعم از دولت ایران، نهادهای حقوق بشری داخلی و خارجی، رسانه ها و فعالین مجازی و در نهایت رهبران پ ک ک/پژاک است.

آنها می خواهند صدایشان شنیده شود، دردشان دیده شود و پس از آن کسی یا کسانی به مدد آنها بروند.

بار سنگین مشکلات متعددی که متعاقب از دست دادن فرزندانشان متحمل این خانواده ها میشود بعضا به فروپاشی و نابودی کامل برخی از آن خانواده ها منجر می شود.

سرگردانی تنها یکی از آسیب هایی است که خانواده های قربانی سیاست ناپدیدسازی اجباری و به کارگیری کودک سرباز در گروه های شبه نظامی چون پژاک با آن مواجه هستند.

اما، گویا گوش شنوایی نیست و دیده ای برای تماشای غم و اندوه بسیار آنها، آماده نیست!

این افراد و خانواده های قربانی، به اختیار این سرنوشت را پیدا نکردند، آنها به خواست خودشان گرفتار این حجم از مشکلات عدیده اقتصادی، اجتماعی و … نشدند و هیچ کدامشان از اینکه فرزند یا فرزندانشان توسط شبه نظامیان کُرد دزدیده یا فریب داده شده خوشحال نیستند.

یکی از آن چندین خانواده کُرد ایرانی درگیر در این موضوعات که قربانی سیاست استفاده از کودک سربازان توسط پژاک شده اند، خانواده «الیاس حکیمی» است.

فرزند این خانواده تنها زمانی که ۱۳ سال داشت در مسیر مدرسه توسط نیروهای پژاک «ربوده» می شود و به اجبار به عضویت این گروه مسلح کُردی در می آید.

نکته غم انگیز ماجرا اینجاست که خانواده این فرد، بارها برای پیگیری سرنوشت نامعلوم فرزندشان به مقرهای پژاک در قندیل مراجع می کنند و متاسفانه به روال همیشگی این گروه پاسخی از آنها دریافت نمی کنند.

آنها حتی مراجعه به دفتر حزب ه د پ ترکیه که از شاخه های پ ک ک به حساب می آید را هم امتحان کردند، اما از آن دفتر نیز پاسخی که بتواند آنها را به فرزندشان برساند دریافت نکردند!

اما سوالی که پیش می آید این است که آیا برای رهبران پ ک ک/پژاک سرنوشت اعضایش اهمیت دارد؟

آیا برای مسئولین این گروه مشکلات متعدد خانواده های اعضای آنها که به نوعی یا ربوده شدند یا فریب داده شدند، اهمیتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کُردی

آخرین مطالب